Tartıştığı polisi vuran şüpheli de polis çıktı

Olay, dün akşam saatlerinde Borçka İlçe Emniyet Amirliği’nde meydana geldi. Eşi ile şimdi bilinmeyen nedenle tartıştığı belirtilen Selim M., şikayette bulunmak üzere polis merkezine geldi. Bu sırada belinde tabanca olduğu fark edilen Selim M., bekletildiğini öne sürerek polis memurları ile tartıştı. Çıkan tartışmada belindeki tabancayı çıkaran Selim M., karşı caddeye gerçek kovaladığı nöbetçi polis memuru Ali İstek Yıldıran’a ateş etti. Etraftakilerin saldırısına uğrayan Selim M., havaya ikaz ateşi açan polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Omzundan yaralanan polis memuru Ali İstek Yıldıran ise gelen sıhhat gruplarınca yapılan ilk müdahalesinin akabinde Borçka Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yıldıran buradan da Artvin Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Vatandaşların taarruzunda yaralanan Selim M. de hastanede tedavi altına alındı. 

OLAY KAMERADA

Olay ise etraftaki bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Manzaralarda, Selim M.’nin polis merkezi önünde polis memuru ile tartıştığı, akabinde da peşinden koşarak vurduğu görüldü. Kaçmaya çalışan şüphelinin polis gruplarının art arda havaya ikaz ateşi açması sonucu bir arabanın gerisine saklandığı da manzaralarda yer aldı. Olay sonrası şüphelinin vatandaşlar tarafından darbedildiği, polisin havaya ateş açarak kalabalığı dağıtmaya çalıştığı görüldü.

ŞÜPHELİ DE POLİS

Hastanede tedavisi süren kuşkulu Selim M.’nin de polis memuru olduğu, Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nde görevli olduğu ortaya çıktı. Ruhsal meseleleri olduğu öne sürülen polis memurunun müsaadeli olduğu ve Artvin’in Borçka ilçesine geldiği belirtildi.

YARALI POLİSE ZİYARET

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, beraberinde Vilayet Emniyet Müdürü Sinan Ergen ile yaralı polis memuru Ali İstek Yıldıran’ı tedavi gördüğü Artvin Devlet Hastanesi’nde ziyaret etti. Polis memuruna ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten Vali Doruk tabiplerden sıhhat durumu hakkında bilgi aldı. Yıldıran’ın sıhhat durumunun düzgün olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir