Rezidansta işkenceye uğramıştı! Merve adını değiştirdi

Olay, 8 Nisan’da Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi’ndeki rezidansta meydana geldi. Merve K. eski sevgilisi Murat Demirci’nin davetiyle WhatsApp üzerinden kendisine gönderdiği adrese gitti. Merve K., dairede, Demirci’nin nişanlısı Sara Demir ve arkadaşı Tuğba Demirci ile karşılaştı. Demir ve arkadaşı, Merve K.’ye Murat Demirci ile münasebetini sorup, argümana nazaran saçlarını ve kıyafetlerini keserek, yüzünde sigara söndürdü. Meskenden kurtulan Merve K., polise giderek şikayetçi oldu.

Murat Demirci’nin kendisine WhatsApp üzerinden adres gönderdiğini belirten Merve K., sözünde, “Ben de gönderdiği adresteki rezidansa gittim. Bulunduğu daireye girdiğimde, kapıyı Murat açtı. İçeride iki bayanın daha olduğunu görünce şaşırdım. Murat, meskendeki bayanlara dönerek ‘Merve K. bu’ diyerek beni gösterdi. Bayanlar, bana Murat ile neden görüştüğümü sorup, tehdit ve hakaretlerde bulundu. Bir anda kesici bir aletle saçlarımı kestiler. Yanağımda, ellerimde sigara söndürdüler. Üzerimdeki kıyafetleri parçaladılar. Neye uğradığımı şaşırdım, çok korktum. Daha sonra gitmeme müsaade verdiler. Ben de o formda konuta döndüm. Murat, bana buluşma teklifi ederek azaba davet etmiş” dedi.

37’ŞER YIL MAHPUSU CEZASI İSTEMİ

Şikayetin akabinde gözaltına alınan Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ve arkadaşı Tuğba Demirci, tabirleri sonrası sevk edildikleri mahkemece tutuklandı. Şüpheliler hakkında ‘birden fazla kişi tarafından silahlı tehdit’, ‘yağma’, ‘hakaret’, ‘cebir’, ‘mala ziyan verme’ ve hürriyetinden mahrum kılma’ cürümlerinden 37’şer yıla kadar mahpus cezası istemiyle Konya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Yargılama sürecinde Merve K., eski sevgilisi Murat Demirci hakkındaki şikayetinden vazgeçerken, 3 kişi tutuksuz yargılanmak üzere tahliye oldu. Lakin sanıklar, Murat Demirci’nin diğer bir eski sevgilisi Demet Aydın’a azap argümanıyla ilgili açılan dava nedeniyle cezaevinden salıverilmedi.

İSMİNİ ‘EDA’ OLARAK DEĞİŞTİRMİŞ

Davanın bugün görülen 3’üncü duruşmasına 3 sanık SEGBİS ile katılırken, duruşma salonunda taraf avukatları hazır bulundu. Merve K.’nin avukatı Buğrahan Yıldırım, müvekkilinin ismini ‘Eda’ olarak değiştirdiğini ve kayıtlara Eda K. olarak geçilmesini talep etti. Avukat Yıldırım, sanıkların en ağır formda cezalandırılmalarını istedi. Mahkeme heyeti, ismini Eda olarak değiştiren Merve K. için yine sıhhat raporu istedi ve dinlenilmeyen şahitlerin dinlenilmesi için davayı erteledi.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir