Ömer Erdoğan: Maçın hakkı beraberlikti

Spor Toto Harika Lig’in 11. haftasında Giresunspor’a konuk olan MKE Ankaragücü, penaltı golüyle öne geçtiği maçtan son dakikalarda yediği golle 1-1 beraberlikle ayrıldı.

Maçın akabinde değerlendirmelerde bulunan Teknik Yönetici Ömer Erdoğan, maçtan 3 puanla ayrılıp tırmanışa geçmek istediklerini lakin tabanın kendilerine önemli sorunlar yaşattığını söyledi. Erdoğan, değerlendirmesinde, “Bu devirde bu türlü bir yerde oynamak, buna müsaade edilmesi de düşündürücü. Daima Türkiye’nin futbol kalitesinden konuşuyoruz fakat maalesef bu hususta biraz daha kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Tabi Giresun’un bir avantajı bu tabanı bizden daha yeterli tanıdığı için buna uygun futbol tercih etti. Birinci yarı bilhassa külfetler yaşadık. Oyun bir türlü giremedik. Bizim grubumuz daha fazla pas oyunu oynayan, topa sahip olmaya çalışan, birtakım varyasyonlarla hamle yapmaya çalışan lakin bunu birinci yarı açıkçası çok yapamadık. Giresunspor’da bilhassa bizim sol tarafımızı çok düzgün kullanarak uzun toplarla orada ikinci topları kazanarak kenar ortalarda atak yapmaya çalıştı. Birinci yarı hem savunma kısmında çok etkisizdik. Birebir vakitte da atak konusunda da ben geldiğimizden beri en etkisiz maçımız oldu. İkinci yarı hem kimi oyuncu değişiklikleriyle hem de saha içerisindeki kimi durum değişiklikleriyle oyunun denetimini daha fazla elimize almaya başladık. Bu alana uygun oyunu biraz daha fazla tercih etmeye başlayınca bizde konumlara girdik. Golü bulduk. Golün devamında girdiğimiz tahminen konumları değerlendirsek daha evvel maçı koparabilirdik ancak maçın genelinde bakılınca açıkçası Giresun’un girdiği net konumlar vardı. Maçın hakkı beraberlikti ancak bu katiyetle 1 puan bile sevindiriyor manasına gelmiyor. Tam aksisi bizim buradan çok önemli halde bilhassa geldiğimizden beri bütün maçları saysak bu kadar rakibe konum verdiğimiz maç hatırlamıyorum. Lakin dediğim üzere buradan çıkaracağımız çok önemli dersler var.” dedi.

Karşılaşmada sergilediği performanstan ötürü kalecileri Gökhan’a teşekkür eden Erdoğan, “Kalecimiz Gökhan’a çok teşekkür ediyorum. Muazzam bir performans sergiledi. Biz buradan dersleri çıkarıp önümüzde çok değerli olan Hatayspor maçına var. İnşallah kendi konutumuzda 3 puanı alıp tırmanışa geçmek istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir