MI6 Başkanı’ndan skandal hata: Hakan Fidan’ı sahte hesapla tebrik etti

İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly ve İngiltere Dış İstihbarat Servisi MI6 Başkanı Richard Moore, dün açıklanan kabinede Dışişleri Bakanlığı görevine getirilen Hakan Fidan’ı toplumsal medya üzerinden tebrik etti. Moore, tebrik mesajında Dışişleri Bakanı Fidan’a ait olmayan uydurma hesabı etiketledi.

İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly ve İngiltere Dış İstihbarat Servisi MI6 Başkanı Richard Moore, sosyal medya hesapları üzerinden yayınladıkları bildiriler ile dün açıklanan kabinede Dışişleri Bakanlığı görevine getirilen Hakan Fidan’ı tebrik etti.

Cleverly bildirisinde, “Dr. Hakan Fidan’ı Türkiye’nin Dışişleri Bakanı olarak atanmasından dolayı tebrik ediyorum. İngiltere ve Türkiye, terör tehditleriyle gayret ediyor ve NATO’da yan yana çalışıyor. Birlikte çalışmayı ve dostluğumuzu derinleştirmeyi dört gözle bekliyorum” dedi.

MI6 Başkanı Moore, sahte hesabı gerçek sandı

İngiltere’nin eski Türkiye Büyükelçisi MI6 Başkanı Moore ise, mesajında Bakan Fidan’a ait olduğunu sandığı uydurma bir hesabı etiketleyerek, Türkçe olarak “Dost ve eski meslektaşıma yeni vazifesinde muvaffakiyetler dilerim. Güzel olsun, bakanım!” yazdı.

Moore, uydurma bir hesabı bildirisine etiketlediğini fark etmesinin akabinde ise tekrar Türkçe olarak, “Hay aksi, bu utanç verici! Fakat hesap bir parodi olsa bile uygun dileklerim gerçek!” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir