İnegöllü kadın çiftçiler Konya Tarım Fuarı’nda

KONYA (İGFA) – Türkiye’nin en büyük tarım fuarlarından biri olan Konya Tarım Fuarı, bu yıl 05-09 Mart tarihlerinde 20’nci defa düzenlendi. Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçilerin akın ettiği fuara, İnegöl Belediyesi de bayan çiftçilerden oluşan 30 kişilik kümesi fiyatsız olarak götürdü.

Fuar tertibinin 8 Mart Dünya Bayanlar Gününü de içerisinde bulunduran günlere denk gelmesi nedeniyle, İnegöl Belediyesi kentin toprağını işleyen maharetli ellere yönelik fiyatsız fuar gezisi düzenledi. 6 kırsal mahalleden 30 bayan çiftçi, İnegöl Belediyesi tertibiyle 8 Mart Cuma günü Konya Tarım Fuarına gitti. İnegöllü üreticilerin tarımdaki son gelişmeleri, teknolojileri ve usulleri incelemesi niyetiyle düzenlenen tarım fuarı seyahatinde çiftçi bayanlara İnegöl Belediyesi Kırsal Kalkınma Müdürü Sinan Kağan ile müdürlük işçisi eşlik etti. Seyahatte üreticiler tarıma dair yenilikleri keşfetti.

TÜYAP Konya Memleketler arası Fuar Merkezinde gerçekleştirilen fuar gezisi kapsamında Konya Merkezde bayan çiftçilere Mevlana Türbesi ziyareti de yaptırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir