Hırsız çaldığı paranın 50 bin TL’sini geri getirdi, bir de not bıraktı

Olay, ilçeye bağlı Kurtsuyu Mahallesi’nde zerzevat meyve halinde meydana geldi. Kayısı ticaretiyle uğraşan 53 yaşındaki Bayram Kaya’nın gece uyurken yastığının altından 80 bin lirası çalındı. Sabah kalktığında paranın yerinde olmadığını fark eden Kaya, durumu güvenlik güçlerine bildirdi. Olayla ilgili inceleme sürerken 2 gün sonra değişik bir olay yaşandı.

Gece yanına yaklaşan bir araçtan şapkalı yüzü kapalı bir şahıs Kaya’ya bir poşet vererek süratlice araçla uzaklaştı. Ne olduğuna birinci başta mana veremeyen Kaya, poşeti açtığında çalınan parasının 50 bin TL’si ile şüphelinin bıraktığı notu gördü. Poşetten çıkan notta ise, “Selam Bayram ağabey, ne olur affet. 8 aylık oğlum var. Ameliyat olması gerekiyordu, ben mecburdum. O gün akşam elinde o parayı görünce gece sen uyurken aldım. Bir de sana tavsiyem sen içme abi, senin de evladın var. Ben hakikaten makus biri olsam getirmezdim. Hakkını helal et. 30 binini aldım, onu da getireceğim. Evladım için mecburdum. Sende sen ol bir daha para gösterisi yapma” yazması dikkat çekti.

“50 BİN TL’SİNİ GETİRDİ, BİR DE NOT YAZMIŞ”

Yaşadıklarını anlatan Bayram Kaya, “Kurtsuyu Mahallesi’nde kayısı alıyordum, hava da yağışlıydı. Gece akşam muhasebeci poşetin içinde 80 bin lira para getirdi. Yatarken parayı poşetin içinde yastığın altına koydum. Ben de karşıdaki dükkanın önünde saat 22.00 civarında yattım. Sabah 06.00 civarında kalktım. Yastığın altına koyduğum poşetin içindeki para yoktu. Olay cuma günü gece oldu. İki gün ekmek yemedim. Pazar günü gece halde düğün vardı. Dükkanda iki üç arkadaş oturuyorduk. Bir taksi durdu dükkanın önünde, saat 10 civarındaydı. Gelen adamı tanıyamadım. Başına şapka giymiş, yüzü gözü gözükmüyordu. Bana bir poşet uzattı. Ben poşeti alırken adam otomobilin gazına bastı gitti. Bir baktım poşeti masanın üstüne koydum. Poşeti açtığımda içerisinde 50 bin lira para vardı. 5 tane yüzlük para destesi. Parayı saydım, birinin içinden 700 lira çekmiş, içine de not yazmış. Adam beni tanıyor, lakin ben adamı çıkartamadım” dedi.

“GETİRİRSE ŞİKAYETÇİ OLMAYACAĞIM”

Olayı güvenlik güçlerine ihbar ettiğini ve araştırma yapıldığını belirten Kaya, “Benim dükkanda kamera yok. Cuma günü gece para çalındı, pazar günü gece 50 bin lirası geri geldi. Tekrar karakola söz verdim. Karakol kumandanı, ‘Bayram bu paranın kalanı da gelir, fazla telaş yapma’ dedi lakin hala gelmedi. Hasat vakti halden meyve suyu için kayısı aldım. Çalınan para da vatandaşın parası. Para çalınınca artık millete borçlu kaldım. Parayı geri istiyorum. Milletin parası bu. Ne olursa olsun getirsin. Getirirse de şikayetçi olmayacağım” biçiminde konuştu.

Bayram Kaya, hırsıza şöyle seslendi:

Sayın arkadaşım. Sen beni çok âlâ tanıyorsun. Ben seni çıkartamadım. Ne olur en kısa vakitte paramı getir. Mutlaka ve mutlaka şikayetçi olmayacağım. Hakkını helal et. Bu para milletin parası. Millet beni sıkıştırıyor, ne olur paramı getir. Mutlaka şikayetçi olmayacağım. Ben Bayram Kaya, Kemenli’den. Kurtsuyu Mahallesi’nde meyve suyu kayısısı alan. Sen beni düzgün tanıyorsun fakat ben seni tanıyamadım. Paramın geri kalan 30 bin lirasını da getirirsen Allah razı olsun, çok sağ ol derim ve mutlaka şikayetçi olmayacağım.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir