Din tacirine 20 yıla kadar hapis istendi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı başşehrin farklı ilçelerinde yapılan dolandırıcılık argümanıyla ilgili soruşturma başlattı.

Savcılık tarafından yapılan soruşturma sonucu, ileri yaştaki bayanların dini hislerinin sömürüldüğü bilgisine ulaşıldı.

15 Kasım tarihinde yaşanılan olaya nazaran; Keçiören ilçesinde oturan Hakime Korkmaz (74) konutuna giderken yanına yaklaşan M.P. (32), yorgun göründüğünü belirterek, Fatih Terim Parkı’nda bir bankta oturmasını sağladı.

“ŞIH TORUNUYUM” DEDİ

Şıh torunu olduğunu belirterek nefesinin kuvvetli olduğunu argüman eden M.P., “Ben seni okuyup üfleyeyim sıhhatine kavuş, karşılığında sen de benim babama dua edersin. Benim babam Menzil’de yatıyor. Onun için Allah’a dua edersen sevinirim” diye konuştu.

“BUNLARI BESMELESİZ TAKMIŞSIN, ÇIKAR”

Korkmaz’ın ellerini ovalamaya başlayan kuşkulu, bayandan gözlerinin içine bakmasını istedi. O sırada parmaklarındaki 2 yüzüğü gösteren M.P., “Teyze bunları besmelesiz takmışsın, çıkar” diyerek Korkmaz’ın yüzüklerini çıkarmasını istedi.

Durumdan şüphelenen bayan, yüzüklerini çıkarmayacağını söyleyince M.P. defa, “Olur mu teyze sen çıkarmazsan şayet melekler çıkarır lakin ben de çıkarırım merak etme” dedi.

Hatice Korkmaz’ın parmaklarındaki 2 yüzüğü çıkaran kuşkulu, Korkmaz’ın çantasında bulunan bonenin içine yüzükleri koyar üzere yaparak bağladı.

Okuyup üflediği boneyi Korkmaz’ın çantasına koyan kuşkulu, “Bak gözünün önünde bunları tekrar çantaya koyuyorum. Boneyi çabucak açma otobüs durağına gidince açarsın” dedi.

M.P’nin söylediklerine inanan Korkmaz, otobüs durağına kadar çantasına bakmadı, durağa gelip çantasındaki boneyi açınca içinde yüzüklerin olmadığını gören Korkmaz, soyulduğunu anlayarak kuşkulu M.P.’den şikayetçi oldu.

ŞÜPHELİ HAKKINDA 6 YILDAN 20 YILA KADAR MAHPUS TALEBİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca M.P. hakkında ‘Dini inanç ve hislerinin istismarı suretiyle dolandırıcılık’ kabahatinden iddianame hazırlandı. Savcılıktaki tabirinde üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen M.P.’nin daha evvel emsal kabahatlere karıştığı tespit edildi.

Şüpheli M.P.’nin Hakime Kormaz’ı dolandırdıktan 8 gün sonra, 23 Kasım tarihinde yeniden tıpkı formda birini daha dolandırdığı ortaya çıktı.

M.P.’nin Mamak ilçesinde oturan Şevkiye Kılıçoğlu’nun (66) meskenine giderek kendisini pir kızı olarak tanıttığı, dini sohbet yapmak istediği ve bu sayede Kılıçoğlu’ndan altın küpe ve bir ölçü nakit parayı daha evvel yaptığı yolla alıp kayıplara karıştığı öğrenildi. M.P. hakkında, 6 yıldan 20 yıla kadar mahpus cezası talep edildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir