Başkanlar yazır mahellesi’nde vatandaşlarla buluştu


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı “Cuma Buluşmaları” kapsamında Yazır Mahallesi Hz. Huzeyfe Camii’nde mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Selçuklu’da geleneksel hale gelen Cuma Buluşmalarının bu haftaki adresi Yazır Mahallesi oldu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Huzeyfe Camii’nde kılınan Cuma namazının ardından mahalle sakinleriyle görüşerek onlardan gelen istek ve önerileri dinledi.

Başkanlara, Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Asım Ceyhan, AK Parti Selçuklu Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Kelek, Selçuklu Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Avcıoğlu, Yazır Mahalle Muhtarı Celalettin Doğan, Belediye Başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin yanı sıra birim müdürleri de eşlik etti.

Başkan Altay, “Cuma bereketini hemşehrilerimizle birlikte yaşamaya devam ediyoruz”

Cuma günlerinin birlik, beraberlik ve dayanışma için ayrı bir önem taşıdığını ifade eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Bu gün vesilesi ile şehrimizin farklı noktalarında hemşehrilerimizle bir araya gelerek hem hizmetlerimizin ortaya çıkardığı sonuçları hem de ihtiyaçları bölge sakinleriyle istişare ediyoruz. Bu haftada Selçuklu ilçemizin Yazır Mahallesi’nde hemşehrilerimizin Cumalarını tebrik ettik ve Cuma sevincine ortak olduk. Camilerde duyduğumuz çocuk sesi ve gençlerimizin yoğunluğu şükür sebebimizdir.” Şeklinde konuştu.

Başkan Pekyatırmacı “Dolu dolu bir yaz dönemini yaşıyoruz”

Selçuklu’da bereketli bir yaz dönemi yaşadıklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Bir taraftan açılış ve temel atmalar gerçekleştiriyor, altyapı ve yeşil alan çalışmaları ile Selçuklu’ya değer katıyoruz. Bütün bunların yanında kültürel, sosyal, sanatsal, sportif faaliyetler ile birçok alanda etkinlikler düzenliyoruz. Yaz etkinliklerimize karne şenliği ile başladık. Yaz aylarında çocuklarımız için kütüphanelerimizin yanı sıra diğer tesislerimiz de faaliyetlerine devam ediyor. Her sene olduğu gibi bu yaz da sporun merkezi Selçuklu’da yaz spor okullarımızdan binlerce çocuğumuz faydalanıyor. Kültür, eğitim ve sanat başlıklarında başta Ahmet Keleşoğlu Sanat ve Tasarım Atölyesi, Selçuklu Sanat Akademisi, Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi ve Hatice Hatun Külliyesi Çocuk Mektebinden de bu dönemde başta çocuklarımız olmak üzere her yaştan binlerce hemşehrimiz faydalanıyor. Hafta sonunda da Seyir Tepemizde Uçurtma Şenliği gerçekleştireceğiz. Selçuklu Belediyesi olarak çocuklarımızla birlikte olmaya, hemşehrilerimizle birlikte olmaya devam edeceğiz inşallah.”ifadelerini kullandı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir